naše produkty nakupujte zde
 

Oblečení z beránka

Přírodní vlněné rouno drží a reguluje tělesnou teplotu a podporuje klidný spánek. Velmi se osvědčilo u miminek a malých dětí. Lze jej využít jako měkkoučkou podložku do kolébky, postýlky, kočárku, tašky na nošení dětí, na houpačku, do dětské sedačky, na hrací plochu, do auta, doma, na cestách – kdekoli.

Kromě bio bavlny se stále čestěji objevují klasické, ekologicky zpracované, přírodní materiály jako vlna, hedvábí či kůže.

V naší nabídce naleznete bačkůrky, rukavičky, ale také třeba fusaky, hřejivé podložky do
autosedaček a kočárků či přebalovací podložky z pravého beránka v bio kvalitě. Novinkou jsou spací pytle z beránka.

Námi vybrané výrobky pocházejí z rodinných ovčích farem v Německu  a Rakousku, kde volí šetrný přístup k ovečkám.

 

Raději kůži než kožešinu!

 

Mnoho lidí si myslí, že se ovce chovají pouze pro jejich kůži. To není pravda. Ovečkám se nedaří tak špatně jako ubohým zvířatům na kožešinových farmách, která zde svůj krátký život tráví na velmi úzkém prostoru, aby pak zemřela kvůli kabátu.

Ovce mají pěkný život. Dávají lidem zdravé mléko a jednou za rok jsou ostříhány, aby se z jejich vlny upletly teplé svetry, ponožky nebo čepice. Teprve když je ovce nebo jehně zabito pro maso, zůstává ovčí kůže jako přirozený vedlejší produkt.

Tedy raději ovčí kůži než kožešinu – za to nám ta zvířata stojí! Ovčí kůže je pro člověka jako vlastní kůže. Na ovčích farmách se dbá při činění na přírodní podstupy. Při tvz. lékařském činění, při kterém získá kůže trvanlivost a pratelnost, se používá Relugan, který byl vyvinut americkou vědou. Taktéž jsou při chromovém činění používány pouze trojvazebné, a nikoli zdraví škodlivé šestivazebné, chromové soli. Protože za to nám ti lidé stojí!

Ovčí kůže – jednoduchá na údržbu a samočistící

Pravá ovčí kůže je díky obsahu lanolinu silně samočistící. Kůži lze ale také bez problémů vyprat v pračce.  Nehodí se k tomu obvyklé prací prostředky, ale speciální prostředky na vlnu. Kůži lze prát na 30° stupňů (program na vlnu) a sušit v sušičce (max. při 40° stupních) nebo lépe na čerstvém vzduchu. Při sušení je třeba se vyvarovat přímému sluníčku a topným tělesům.

Tak jednoduše zůstane ovčí kůže přírodní a čistá!

 
Rukavičky hnědé 0-3 měsíce - obrázek

Rukavičky hnědé 0-3 měsíce

Balení:1 pár
Cena:99
Vlněné rukavičky přírodní - obrázek

Vlněné rukavičky přírodní

Balení:1 pár
Cena:59
Vlněné botičky přírodní - obrázek

Vlněné botičky přírodní

Balení:1 pár
Cena:99
Vlněné kozačky přírodní vel. 1 - obrázek

Vlněné kozačky přírodní vel. 1

Balení:1 ks
Cena:95
Vlněné kozačky přírodní vel. 2 - obrázek

Vlněné kozačky přírodní vel. 2

Balení:1 ks
Cena:95