naše produkty nakupujte zde
 

Koupání

Určitě jste byli svědky nebo jste se sami účastnili diskuze na téma vanička nebo koupací kyblík. Dejte hlavně na svůj vnitřní hlas a vyberte to, k čemu máte větší důvěru, co se vám víc líbí. Výhodou koupacího kyblíku je podobný pocit miminka jako mělo v bříšku. V koupacím kyblíku má miminko volně nožičky, kterými může kopat. Miminka v kyblíku nepláčou a koupání si opravdu užívají :-) K omývání použijte jemnou žínku nebo zkuste pravou mořskou houbu.

Některé mořské houby se rychle trhají, proto nehleďte jen na cenu. Houby pocházející ze Středozemního moře mají dobrou životnost a při správné péči vám vydrží i rok.
 

Po koupání můžete dítě zabalit buď do veliké, savé čtvercové plenky, nebo do osušky s kapucí. Krásně jemné a hebké jsou osušky z bambusu, ke kterým můžete pořídit i žínku ve stejné barvě.

Asi na to budete muset být dva: jeden drží miminko a druhý omývá. Ale to je na koupání právě to krásné - ta intimní atmosféra celé rodiny.
 
Koupání ale není jen vanička nebo kyblík. Dnes chodí miminka už po šestinedělí často plavat. Některé bazény vyžadují plavečky, které zachytí hrubé nečistoty. I zde můžete myslet ekonomicky a ekologicky a zvolit látkové plavečky se síťkou. Jsou velmi jemné, po stranách mají dvě řady patentků, takže je nemusíte mokré stahovat, stačí rozepnout.
Ekožena Pavla, 30 let
Koupání v kyblíčku si dcerka oblíbila. Je tam pěkně ponořená až ke krku a voda jí příjemně nadnáší....